Студенти БДМУ відзначили Європейський день мов

26 вересня 2012 року на кафедрі іноземних мов Буковинського державного медичного університету була проведена зустріч студентів І-ІІ курсів із старшокурсниками, які впродовж літніх канікул стажувалися в медичних закладах Франції та Австрії. Зустріч проводилася в межах відзначення Європейського дня мов, який святкують в країнах Європейського Союзу щорічно з 2001 року, а також Міжнародного дня перекладача, проголошеного Міжнародною Федерацією Перекладачів 30 вересня 1991 року.

На зустрічі своїми враженнями, спогадами та досвідом поділилися студенти 6 курсу Заболотна Ірина та Адріан Барбе і студентка 5 курсу Вікторія Юзько. Їхня інформація супроводжувалася цікаво оформленою презентацією. Усі виступаючі наголосили на тому, що важливою передумовою стажувань подібного типу є вільне володіння іноземними мовами.

Літня практика студентів-медиків у Франції

Упродовж липня четверо студентів Буковинського державного медичного університету пройшли літню практику в Університетському Госпітальному Центрі м.Монпельє (Франція). Також у межах стажування студенти відвідали лікарню Сан Пао у м. Барселона (Іспанія).

Співпраця між Буковинським державним медичним університетом та Університетом Монпельє була започаткована за ініціативою Олександра Рака (Україна) та Домініка Ларейя (Франція) ще на початку 2000-х років. У липні 2011 року, за сприянням ректора БДМУ професора Тараса Бойчука, завідувача кафедри іноземних мов, Президента франко-української організації “Друзі” Олександра Рака та президента Університету Монпельє – Філіпа Оже була підписана угода про університетську співпрацю.

Студенти-стажери глибоко вдячні організаторам з боку свого Alma Mater та французькій стороні (зав. відділення гастро-ентерології та трансплантології професору Пьєру Блану та професору Домініку Ларейю) за надану можливість набути новий практичний досвід, враження та натхнення, яке використовуватимуть для розвитку вітчизняної медицини.

Довідково. Місто Монпельє розташоване на півдні Франції. “Студентське місто” – друга назва, яка міцно закріпилась за ним, адже кожен 5-ий житель – студент. В Університеті Монпельє навчаються близько 60 тисяч студентів. Медичний факультет даного університету є найстарішим у західному світі із нині існуючих та був заснований у 1220 році Папою римським Миколою ІV. На даному факультеті навчались такі відомі люди, як: Арно де Вільньов, Франсуа Рабле, Мішель де Нотрдам (Нострадамус), видатні лікарі Поль-Жозеф Бартез і Франсуа де Лапейроні. На даний момент університет являється одним із центрів європейської медицини, тут досягнуті значні успіхи у галузі людської генетики та інших суміжних галузях.