Університет Монпельє – один з найстаріших у Франції

Університет Монпельє (Université Montpellier), один з найстаріших університетів у Франції, який розділений нині на 3 самостійних університети.

Університет Монпельє I зберіг більшість традиційних факультетів, і займає значну частину старих будівель університету (багато з яких є пам'ятками архітектури) у центрі Монпельє. Університет налічує 7 факультетів (власне науково-освітніх об'єднань - unites de formation et de recherche, UFR): медичний, юридичний, фармацевтичний, фізичної культури і спорту, економічних наук, стоматологічний, економічного і соціального управління і 2 інститути: Інститут бізнесу та менеджменту, Інститут державного управління.

До складу університетів Монпельє входять три великих музеї (анатомічний, «Атжер», фармацевтичний), найстаріший у Франції ботанічний сад (le Jardin des Plantes), медичний факультет включає також одну з найбільших університетських бібліотек країни – в бібліотеці зберігається 100 тис томів, виданих до 1810, і 900 рукописів.

Перегляди: 2490

Детальніше...

Історія утворення міста Монпельє

Монпельє – одне з небагатьох великих французьких міст, що виникли не в античні часи, а в Середні віки. Перша писемна згадка про Монпельє має точну дату – 26 листопада 986 року. Цим днем датована грамота графа Бернара де Мельгея, який переписав своєму вірному вассалові рицарю Гійому землі між Доміцієвою дорогою та річкою Лез. Його спадкоємці збудували укріплене поселення з замком і каплицею, яке пізніше стало містом Монпельє.

Завдяки зручному розташуванню на шляху з Каталонії до Італії і поряд з портом Латтара (сьогодні – за 5 км від Монпельє) місто швидко набуло економічного та культурного значення, залучаючи купців, золотих і срібних справ майстрів, сукновалів. Місто стало центром торгівлі між північчю Європи, Іспанією і Середземноморським басейном.

У другій половині 13 століття місто було другим за значенням після Парижа. Проте в другій половині 14 століття воно втратило більше третини населення внаслідок епідемій чуми. На початку 14 століття місто зазнало економічного розквіту завдяки сусідньому порту Латтара та купецькому талантові Жака Кера (Jacques Cœur), який фінансував французького короля Карла VII.

Перегляди: 785

Детальніше...

Монпельє – сучасне університетське місто

Місто Монпельє, в якому налічується більше двохсот п’ятидесяти тисяч жителів, розташоване на півдні Франції, неподалік від Середземноморського узбережжя. Воно є адміністративним центром департаменту Еро, а також головним містом регіону Лангедок-Руссільон.

Монпельє сміливо можна назвати сучасним містом, яке дуже дбайливо ставиться до своїх витоків. З визначних пам'яток минулих епох можна виділити велику кількість прекрасних палаців сімнадцятого століття, чудовий театр на площі Комедії, кінна статуя Людовіка XIV, розташована біля Тріумфальної арки, і прекрасний собор Святого Петра. Поруч зі старим містом не так давно був збудований постмодерністський квартал Антігона.

Нова архітектура – скло та пластик, поряд з античними скульптурами і будівлями римської епохи. Стара частина міста – складний лабіринт вузьких, тісних вуличок серед будинків, побудованих ще в X столітті – справжній живий музей. Найвизначніші пам'ятники історичного центру – Урсуліни, колишній жіночий монастир, нині Центр танцю, собор Сен-П'єр, середньовічна міква – ритуальна єврейська лазня, побудована в XII столітті, єдина добре збережена в Європі, музей історії Монпельє, розташований в крипті Нотр-Дам- де-табло, старовинна вежа Ла-Тур-де-Пен – одна з 25 башт стародавньої фортеці.


Перегляди: 634

Детальніше...