Витоки наших дружніх взаємин

Співпраця між Буковинським державним медичним університетом і медичним факультетом університету Монпельє 1 розпочалась ще у 2000 році за сприяння Президента франко-української асоціації “Буковина-Лозер” пані Франсуази Мармьє.

Делегація нашого університету у складі професора Олександра Юзька та доцента Олександра Рака відвідала медичний факультет, університетський госпітальний центр м. Монпельє, зокрема, відділення акушерства і ґінекології (зав. відділення професор Бернар Едон), гепато-гастроентерології і трансплантації (зав. відділення професор Домінік Ларей), гематології та онкології (зав. відділення професор Франсуа Росі) та районну лікарню і центральну лабораторію міста Манд.

Згодом група студентів нашого університету пройшла стажування під час літніх канікул при університетському госпітальному центрі і відтоді вже понад десять років підтримується така практика. Сьогодні багато з них вже є співробітниками нашого університету, практикуючими лікарями. Четверо інтернів нашого університету пройшли поглиблене стажування за своїми спеціальностями і тепер працюють в провідних клініках Франції. Серед них: Сергій Холодюк (хірург – м. Париж), В’ячеслав Годорог  (анестезіолог – м. Страсбург), Ганна Баканова (ґастроентеролог – м. Каркасон), Юрій Дребіт (гематолог – м. Безьє).

2004 року наш університет відвідав професор Домінік Ларей – ним був прочитаний цикл лекцій з актуальних питань ґастроентерології та окреслені нові перспективи співпраці.

Роки біжать, відбуваються зміни, стрімко розвивається медична наука і нам приємно, що професор Пьєр Блан, який прийняв естафету від професора Домініка Ларея, продовжує гарні традиції і четверо студентів БДМУ успішно пройшли цього літа стажування під його керівництвом.

У 2011 році за сприяння Гійома Колена (аташе наукового та університетського співробітництва при Посольстві Франції в Україні), Філіпа Оже (Президента університету Монпельє, Франція) та Тараса Бойчука (ректора Буковинського державного медичного університету) була підписана двостороння угода про співпрацю між медичним факультетом університету Монпельє 1 (декан – Жак Бренже) та медичним факультетом № 1 (декан –Василь Москалюк) і медичним факультетом № 2 (декан – Володимир Глубоченко). Координаторами моніторингу реалізації даної угоди є Олександр Рак та Домінік Ларей.

Підписана угода дає можливості більш плідного співробітництва між нашими університетами як на науковому ґрунті, так і щодо питань розвитку студентської мобільності, яка є одним з пріоритетів Болонського процесу.